15 Ağustos 2012 Çarşamba

Boğaziçi Üniversitesi: Kasa her zaman kazanır!


Durum şudur:

Boğaziçi Üniversitesi öğrencisisin ve yaz okulunda ders almak istiyorsun. Yapman gereken şey ön kayıt döneminde (Mayıs ayında) kayıt parası yatırmak. Parayı yatırmazsan kesin kayıt döneminde (Haziran ayında) CEZALI yatırmak zorundasın. (40 tl daha fazla)

Ön kayıt döneminde para yatırıp daha sonra yaz okulunda ders almaktan vazgeçersen okul kayıt paranı geri VERMİYOR. Ders ücretini veriyor ama kayıt ücretini vermiyor.

(Bu vazgeçme durumu keyfi değil. Öğrencinin elinde olmayan, okula bağlı sebeplerden dolayı yaz okulunda ders alamama / ders almasına gerek kalmama durumu oluşabilir. Benim durumum öyle oldu mesela)

Yani şöyle bir durum var: Kumarhanelerde her zaman kasanın kazanması gibi Boğaziçi Üniversitesi her halükarda kazanıyor.

Yaz okulunda ders alma ihtimalin KESİNLEŞTİKTEN SONRA, kesin kayıt döneminde kayıt parası yatırırsan 40 tl FAZLA ÖDÜYORSUN.

Yaz okulunda ders alma ihtimalin KESİNLEŞMEDEN ÖNCE, cezalı ödememek için ön kayıt döneminde para yatırırsan, daha sonra kayıt parasını (80 tl) GERİ ALAMIYORSUN.

Yani Boğaziçi Üniversitesi her durumda seni soyuyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

bi diyeceğin varsa, buyur burdan yak